Były dyrektor generalny Goldman Sachs: Regulacje „osłabiają” Bitcoin

Lloyd Blankfein ma wątpliwości co do Bitcoina i uważa, że ​​organy regulacyjne mogą „uzbroić się”, aby sobie z tym poradzić.

Lloyd Blankfein, były dyrektor generalny Goldman Sachs, wyraził wahanie wobec Bitcoina w nowym wywiadzie.

Powiedział, że jest to wątpliwy magazyn wartości i środek wymiany

Wyraził również obawy co do tego, jak mogą sobie z tym poradzić organy regulacyjne.

W nowym wywiadzie dla Squawk Box z CNBC, były dyrektor generalny Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, powiedział, że istnieje powód, aby być sceptycznym co do Bitcoina .

„To może zadziałać” – powiedział Blankfein prowadzącemu Andrew Rossowi Sorkinowi. „Ale tak naprawdę ostatecznie waluta ma przynieść kilka rzeczy. Ma to być środek wymiany i magazyn wartości ”.

Blankfein wyjaśnił dalej, dlaczego The News Spy nie spełnia dokładnie tych kryteriów.

„To magazyn wartości, który może przenieść się o 10% w ciągu dnia; że jeśli zgubisz kod lub zgubisz kartkę papieru, zostanie on utracony na zawsze; lub, jeśli ktoś ci to odbierze, skąd będziesz wiedzieć? Tak więc przechowywanie elementu wartości jest trochę trudne ”- powiedział Blankfein.

Rynek mniej więcej to potwierdza: na początku tego miesiąca Bitcoin stracił około jednej piątej swojej wartości z dnia na dzień

To słynna ze zmienności inwestycja – w marcu zeszłego roku wywołany pandemią krach na giełdzie spowodował, że spadła ona z wysokich 8000 USD do połowy 4000 USD. Pod koniec ubiegłego roku cena znacznie wzrosła, ustanawiając nowy rekord wszechczasów powyżej 40 000 USD.

O ile jest to środek wymiany, Blankfein zasugerował, że okleina anonimowości Bitcoina stanowi problem dla organów regulacyjnych, które chcą ograniczyć pranie brudnych pieniędzy i nielegalną działalność: „Nie wiesz, czy płacisz Koreańczykom Północnym, czy Al-Kaidzie lub Revolutionary Guard ”.

Chociaż prawdą jest, że Bitcoin jest używany do finansowania działalności przestępczej , system nie jest anonimowy: ponieważ każda transakcja jest publicznie rejestrowana, gotówka pozostaje znacznie lepszą opcją dla przestępców, którzy chcą zachować spokój .

Dodał, że nawet jeśli Bitcoin będzie nadal wkraczał do głównego nurtu, nieuniknione przepisy mogą przeciwdziałać niektórym apelom: „To może być wykonalne, ale podważy wolność, wolność i brak przejrzystości, które ludzie lubią w tym w pierwsze miejsce. Więc to jest zagadka, z którą Bitcoin będzie musiał sobie poradzić. Gdybym był regulatorem, byłbym w pewnym sensie hiperwentylowany z powodu sukcesu tego w tej chwili i uzbroiłbym się, aby sobie z tym poradzić.

Dieser Beitrag wurde am 30. Januar 2021 veröffentlicht, in Bitcoin. Setze ein Lesezeichen mit dem Permanentlink.