Bitcoin „Won’t Even Come Close“ to A New All-Time High In 2020, Predicts Peter Schiff

Cena Bitcoin Headed to $1,000, twierdzi krytyk Bitcoin Peter Schiff
Reklama
1xbit
Ostatnie kilka miesięcy było trudne zarówno dla złota, jak i bitcoin, dzięki globalnej pandemii. Podczas gdy BTC odzyskała ponad 130 procent z niskiego poziomu krachu na rynku na początku tego roku, metal szlachetny wzrósł tylko o 16 procent w porównaniu z tym samym okresem.

Niemniej jednak, mimo że Bitcoin Trader radzi sobie lepiej, notoryczny złoty bakcyl Peter Schiff – znany z niedźwiedzich wypowiedzi na temat BTC – wierzy, że sztandarowa krypto waluta nie pobije swoich starych rekordów, by w tym roku osiągnąć nowy poziom.

BTC nie osiągnie nowego, wszechobecnego poziomu: Schiff

W ciągu ostatnich kilku miesięcy banki centralne obniżyły stopy procentowe i zwiększyły płynność o biliony dolarów, aby zamortyzować gospodarkę przed negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Te działania dobrze wróżyły na bezpieczną przystań złota, ponieważ inwestorzy zwracają się ku metalowi w ferworze w atmosferze całej niepewności.

W związku z tym cena złota w ostatnich tygodniach gwałtownie wzrosła i zbliża się do starego, niezmiennie wysokiego poziomu. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o bitcoinach. Mimo że krypto odbiło się mocno od niżu w połowie marca, to jednak silny impet wzrostowy zniknął kilka tygodni temu. Kupujący i sprzedający BTC zostali teraz przyłapani na gorącej walce pomiędzy 8,5 a 10 tys. dolarów.

Teraz Schiff sugeruje, że krypto benchmarkowe – często postrzegane jako cyfrowe złoto – nie ma szans, aby w 2020 roku uderzyć w nowy ATH. Z drugiej strony, prawdziwe złoto ma szansę na nowy haj.

Co ciekawe, Schiff, który od 2011 roku odrzucił Bitcoin, przyznał również, że nie miał racji, że nie kupił tego cyfrowego aktywa 8 lat temu. Uważa on jednak, że każdy, kto nadal posiada ten składnik aktywów, myli się, że nie sprzedał go ponad 2 lata temu.

Ponieważ złoto osiągnęło swój szczyt ponad 8 lat temu, jego cena dziś wraca do tego poziomu, podczas gdy cena #Bitcoinu wzrosła o ponad 150,000%. Więc które z was myliło się przez ostatnie 8 lat? Bitcoin jest na byczym rynku i zmierza znacznie wyżej, ale wy nadal zaprzeczacie.

Mówię tylko o ostatnich 2,5 roku. Myliłem się nie kupując Bitcoina 8 lat temu, ale każdy, kto nadal go trzyma, mylił się nie sprzedając go 2,5 roku temu. #Gold prawdopodobnie zrobi nowy, wszechogarniający haj w 2020 roku. #Bitcoin nawet się nie zbliży.

Spór o Pundity Rynkowe
Pomimo znużenia Schiffa ceną bitcoinu w tym roku, kilku ekspertów z branży kryptograficznej pozostaje optymistami. Na przykład, w kwietniu prezes BitMEX-u Authur Hayes przewidział, że do końca roku BTC osiągnie 20.000 dolarów.

Analitycy Bloomberga zauważyli również na początku tego miesiąca, że BTC naśladuje wyniki z 2016 r., tuż przed rekordowym rajdem byków w 2017 r., który ustalił cenę na 20 tys. dolarów.

Bitcoin jest obecnie wyceniany na 9 118,21 dolarów. Widzisz, nawet przy stagnacji w ciągu ostatnich kilku tygodni, posiadacze BTC nadal pozostają wierni HODL. Glassnode zaobserwował ostatnio, że 61% całej podaży Bitcoinów nie zostało przeniesione w ciągu roku. Według firmy analitycznej Glassnode, ostatni raz tak bardzo uśpiony BTC był w 2016 roku tuż przed skokiem do 20 tys. dolarów.